środa, 12 lutego 2014

Jak zrobić wianek z papierowych kwiatów

W poprzednim poście opisałam, jak zrobić kwiatki z bibuły, z których teraz zrobię kolorowy wianek na głowę:

Zaczynamy od zrobienia z grubszego kawałka drutu okręgu (sprawdzałam wielkość, przymierzając do główki córki).


Następnie wycinamy z cienkiego, giętkiego drutu kawałki o długości ok 14 cm. Każdy kwiatek owijamy drucikiem w ten sposób:


Wystające druciki zaginamy w dół kwiatka i przymocowujemy do naszej "bazy" wianka - jeden kawałek owijamy wokół grubego drutu w prawą stronę, drugi w lewą. Ja najpierw przymocowałam same kwiatki, ale proponuję po założeniu drutu najpierw doczepić liście, a dopiero później przymocować do wianka (tak zrobiłam przy drugiej warstwie kwiatków).


Listki robimy w ten sposób: wycinamy z zielonej bibuły pasek o szerokości ok 5 cm i po rozłożeniu odcinamy 25 cm paski. Składamy wszystkie razem i wycinamy nasze listki:

Każdy pasek listków owijamy wokół kwiatów tak, aby zasłonić drucik i końcówkę przyklejamy klejem (zdjęcia w wersji z owijaniem na przymocowanym już kwiatku i druga - łatwiejsza - przed przymocowaniem).


Drugą warstwę kwiatków przymocowujemy w miejscach "wolnych" między kwiatami w pierwszym rzędzie w ten sam sposób:Teraz pozostaje nam tylko zatuszować druty :)
Wycinamy z zielonej bibuły pasek szerokości ok 2 cm i owijamy nim cały drut i każdy kwiatek po kolei, co jakiś czas smarujemy klejem, żeby lepiej się trzymało i nie odwijało.I wianek gotowy. Teraz muszę jeszcze dokupić i przymocować na tylną część wianka kolorowe wstążeczki w kolorach moich kwiatków. A wianuszek prezentuje się na razie tak:2 komentarze:

  1. Świetny opis, skorzystam zaraz.

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam dekoracje tego typu z kwiatami, nawet sama jak byłam młodsza pamiętam że całkiem ładnie robiłam je z konieczny. Fajnym pomysłem może być zastosowanie gotowego szablonu takiego jak opaska, drucik czy nawet nauszniki do oplatania kwiatami - bez znaczenia czy żywymi czy sztucznymi do naklejenia. Może się też spodobać kilka takich propozycji http://www.open-youweb.com/jak-zrobic-wianek-z-kwiatow/ robiłam tylko jedną z nich. A może ktoś mi doradzić czy da się z żywych kwiatów zrobić coś na dłuży czas aby tak szybko nie traciły świeżości?

    OdpowiedzUsuń