poniedziałek, 9 grudnia 2013

Jak uszyć szlafrok dla dziecka?

We wrześniu rozpoczęliśmy z dziećmi naukę pływania. Jedną z rzeczy, które należało ze sobą zabierać na basen był szlafrok. Nie jest to rzecz obowiązkowa, jednak dość przydatna. Wychodząc z wody dziecko zakłada ciepły szlafroczek, który jednocześnie ogrzewa, wysusza i nie krępuje ruchów.

Podczas przeszukiwania internetu w celu odnalezienia idealnych szlafroków dla 1 i 4-latki okazało się, że ceny są dość wysokie... Oczywiście szlafroki bardzo ładne, ciepłe, kolorowe, ale jak na potrzebę założenia ich kilka razy na basenie wydatek zupełnie nieuzasadniony.

Dlatego też postanowiłam uszyć szlafroki sama - kolejny problem, który się pojawił to bardzo mały wybór tkanin ręcznikowych sprzedawanych na metry, a jak już są to drogie.

W końcu znalazłam idealne rozwiązanie - ręcznik kupiony w sklepie IKEA za 12 zł + bawełniana kolorowa lamówka = najtańszy szlafrok na rynku :-) Krój odrysowany z bluzy z kapturem, trochę tylko wydłużony. Szlafrok jak najbardziej spełnia swoje zadanie, a efekty oceńcie sami:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz