środa, 1 kwietnia 2015

Poduszka motylek DIY


Kiedy Wasze maleństwo wyrośnie z wkładki dla noworodków, przyda mu się coś co utrzyma główkę w odpowiedniej pozycji w foteliku samochodowym. Świetnie sprawdzi się tu poduszka podróżna, antywstrząsowa. Dzisiaj pokażę Wam, jak taką uszyć.Potrzebne będą:
- 2 kawałki materiału o wymiarach ok 25x40 cm - najlepiej tkanina bawełniana, ale może być też połącznie bawełna + minky, bądź inne, które macie akurat pod ręką ;)
- kulki silikonowe - będą najlepszy, ale może być też inny wkład do poduszek


Zaczynamy od narysowania wykroju. Ja swój rysowałam na oko, wymiary naniosłam na pierwszym zdjęciu. Po wykrojeniu materiału przykładamy dwa kawałki prawą stroną do prawej i spinamy szpilkami. Następnie przeszywamy zostawiając na środku kilka centymetrową dziurę (przerywane czerwone linie):


Przez pozostawiony otwór odwracamy naszą poduszkę na prawą stronę i zaczynamy wypełniać kulkami. 


Po wypchaniu jednej strony (nie za mocno, żeby poduszka nie była twarda i główka dziecka mogła się w niej wygodnie ułożyć) przeszywamy ściegiem prostym jak na zdjęciu:


To samo robimy po przeciwnej stronie. Na koniec wypełniamy środkową część małą ilością puchu - główka niemowlęcia powinna leżeć na płasko.


Pozostało już tylko zaszyć dziurkę i gotowe :)
2 komentarze:

  1. Wspaniały tutorial, tego szukałam! Zapraszam równiez do mnie.

    OdpowiedzUsuń