wtorek, 23 sierpnia 2016

Jak uszyć opaskę dla dziewczynki

Niby jeszcze lato w pełni, ale za oknem jakoś tego nie widać... Czas szykować się na jesienne chłodniejsze dni. Dzisiaj pokażę Wam, w jaki sposób możecie uszyć opaskę na uszy dla swojego dziecka.Zaczynamy od zmierzenia obwodu główki. Materiał, którego użyjemy musi być rozciągliwy, aby łatwo było opaskę nałożyć i żeby była wygodna w noszeniu. Ja użyłam dzianiny dresowej pętelkowej z elastanem. Wycinamy prostokąt o szerokości obwodu główki - 1 cm i wysokości takiej jaką chcemy szeroką opaskę razy 2 + zapas na zszycie. Mój prostokąt miał wymiary 47x13 cm. Po wycięciu składamy go na pół prawą stroną do prawej i łączymy krótsze boki.


Po przeszyciu i przewróceniu mamy coś takiego:


Teraz nadchodzi najtrudniejszy moment - jak to wywinąć, żeby po zszyciu wyszła z tego opaska :) Postępujemy dokładnie tak samo, jak przy szyciu kominów. Jeżeli tu zdjęcia będą nieczytelne, przejrzyjcie też ten post: http://threadypl.blogspot.com/2014/01/jak-uszyc-ciepy-komin-na-zime.html
Składamy opaskę na pół lewą stroną wewnątrz, tak jak ma ona wyglądać docelowo.


Zawijamy brzegi do środka,


Łapiemy brzegi od środka (jak na zdjęciu) tak jak mają być ze sobą zszyte.


Trzymając cały czas złapane brzegi, wywijamy je lekko i spinamy szpilką.


Wywracamy całość, uważając aby szpila cały czas była na swoim miejscu. Powinno wyjść coś takiego jak na zdjęciu - Opaska jest tak jakby złożona na pół, jej część jest w środku. Będziemy teraz zszywać zewnętrzne brzegi wyciągać po kolei materiał ze środka.Brzeg zszywamy, zostawiając 2-3 cm na wywrócenie materiału. 
Po wywróceniu zaszywamy ręcznie dziurkę.


I mamy gotową opaskę :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz